ZIO Soczi 2014: kwalifikacje i konkurs na skoczni normalnej w TVP 1!

9 lutego odbędzie się pierwszy konkurs skoków narciarskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Dzień wcześniej zostaną rozegrane kwalifikacje. Kto okaże się najlepszy na skoczni HS 105 w Krasnaja Polanie? O tym przekonamy się podczas transmisji w TVP 1 oraz […]

9 lutego odbędzie się pierwszy konkurs skoków narciarskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Dzień wcześniej zostaną rozegrane kwalifikacje. Kto okaże się najlepszy na skoczni HS 105 w Krasnaja Polanie? O tym przekonamy się podczas transmisji w TVP 1 oraz na sport.tvp.pl.

W Pucharze Świata na razie przerwa. Rywalizacja skoczków przenosi się teraz do Rosji, na skocznie Russkije Gorki w Krasnaja Polanie. Na sam początek rywalizacji odbędzie się tam konkurs indywidualny na obiekcie normalnym, którego punkt konstrukcyjny wynosi 95 metrów. Rekord tej skoczni należy do Lukasa Hlavy z 2012 roku. Czech skoczył wówczas 108 metrów.

Trener Reprezentacji Polski, Łukasz Kruczek zdecydował się zabrać do Soczi następujący skład: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki. Ten pierwszy w ostatni weekend wygrał po raz 10. i 11. w karierze, co dobrze zwiastuje przed rosyjską imprezą. Do Soczi poleci też Thomas Morgensthern, który rozpoczął już treningi po fatalnej kontuzji.

Pod koniec 2012 roku została tu rozegrana próba przedolimpijska. W pierwszym konkursie triumfował Gregor Schlierenzauer, w drugim Andreas Kofler.

górny pasek

SOBOTA – 8 LUTEGO 2014

17:10 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: KWALIFIKACJE, HS 105 na żywo
TVP 1 HDsport.tvp.pl
Komentarz: Włodzimierz Szaranowicz – Marek Rudziński (z Rosji)
Studio: Maciej Kurzajewski
pasek

NIEDZIELA – 9 LUTEGO 2014

17:55 Zimowe Igrzyska Olimpijskie: KONKURS INDYWIDUALNY, HS 105 na żywo
*(w TVP Sport od 19:35)
TVP 1 HD sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Włodzimierz Szaranowicz – Marek Rudziński (z Rosji)
Studio: Maciej Kurzajewski
górny pasek

About Piotr Barwaśny