Justyna Kowalczyk podbija Szwajcarię – relacje z PŚ w Davos w TVP 2 HD i Eurosport 2 HD

Szwajcarskie Davos to nie tylko miejsce spotkań światowych ekonomistów. W tej alpejskiej miejscowości rywalizować będą również najlepsi biegacze na nartach. W najbliższy weekend kolejna odsłona Pucharu Świata w biegach. Relacje na antenach TVP 2HD oraz Eurosportu 2 HD. Poprzedni weekend […]

Szwajcarskie Davos to nie tylko miejsce spotkań światowych ekonomistów. W tej alpejskiej miejscowości rywalizować będą również najlepsi biegacze na nartach. W najbliższy weekend kolejna odsłona Pucharu Świata w biegach. Relacje na antenach TVP 2HD oraz Eurosportu 2 HD.

Poprzedni weekend dla fanów Justyny Kowalczyk kojarzy się jednoznacznie pozytywnie. Nasza królowa zimy zmiażdżyła w sobotę swoje rywalki w rywalizacji na 10 km stylem dowolnym. W niedzielnej sztafecie już nie wystartowała oszczędzając swoje zdrowie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata numerem jeden jest Marit Bjoergen, która wyprzedza Charlottę Kallę. Trzecia jest Justyna Kowalczyk. Patrząc na plan biegów zaplanowanych na najbliższy weekend możemy obawiać się, że przewaga specjalistek od stylu łyżwowego może powiększyć się. Sobotni bieg długi  stylem dowolnym uzupełni w niedzielny sprint  rozgrywany również stylem dowolnym.

Patrząc na specjalizację, która coraz mocniej wkracza do Pucharu Świata możemy typować, że ten weekend należeć będzie do której ze specjalistek stylu dowolnego. Sobotni bieg długi powinien być wielką walką między trzema zwolenniczkami tego stylu. O zwycięstwie decydować powinny Marit Bjoergen, Therese Johaug oraz Charlotte Kalla. W niedzielnym sprincie ważną postacią może być amerykanka Kikkan Randall, która specjalizuje się w biegach sprinterskich stylem dowolnym.

Ostatnia wizyta Pucharu Świata w szwajcarskim Davos datowana jest na 16-17 lutego br. Rozegrano wówczas sprint stylem klasycznym i bieg długi stylem dowolnym. W pierwszej rywalizacji najlepsza okazała się Justyna Kowalczyk. W niedzielę najlepsza była Therese Johaug.

Relacja z wszystkich zmagań zagości na antenie Eurosportu 2 HD. Na antenie otwartego TVP 2 HD zobaczymy rywalizację wśród kobiet zarówno w sobotę jaki i niedzielę. Zmagania na antenie Eurosportu 2 HD komentować będzie Bogdan Chruścicki. Na Dwójce w sobotę komentować będzie Przemysław Babiarz, w niedzielę Marek Jóźwik. Towarzyszyć im będzie Bernadeta Piotrowska.

górny pasek

SOBOTA – 14 GRUDNIA 2013

09:15 Puchar Świata, Davos, Szwajcaria: 30 KM MĘŻCZYZN STYLEM DOWOLNYM na żywo
Eurosport 2 HD
Komentarz: Bogdan Chruścicki
pasek
12:15
Puchar Świata, Davos, Szwajcaria: 15 KM TECHNIKĄ DOWOLNĄ na żywo
(od 12:30 w Eurosporcie 2)
TVP 2 HD sport.tvp.pl Eurosport 2 HD
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz – Bernadetta Piotrowska
Studio w TVP: Marek Jóźwik
Komentarz w Eurosporcie 2: Bogdan Chruścicki
górny pasek

NIEDZIELA – 15 GRUDNIA 2013

11:30 Puchar Świata, Davos, Szwajcaria: SPRINT TECHNIKĄ DOWOLNĄ na żywo
(od 11:45 w Eurosporcie 2)
TVP 2 HD sport.tvp.pl Eurosport 2 HD
Komentarz w TVP: Marek Jóźwik – Bernadetta Piotrowska
Studio w TVP: Przemysław Babiarz
Komentarz w Eurosporcie 2: Bogdan Chruścicki
górny pasek

About Łukasz Kozłowski